KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 16274143

nr 1627 4143

Henning Malmström

(1890-1968), Sverige

Blomsterstilleben. Signerad, daterad -45. Blandteknik, 90x71 cm, yttermått inklusive ram: 110x91 cm

Henning Malmström, svensk målare och skulptör född 1890, död 1968.

Utrop:

4.000 kr

Såld:

3.200 kr

måndag 10 juni 2024
kl 20:50:29

6/6 21:41:56 1      3.000 kr
9/6 16:01:59 2      Vinnande bud

Henning Malmström

Läs mer om Henning Malmström